Форма надсилання повідомлень

Усі поля обов'язкові для заповнення

Додати оголошення

Ви можете надіслати заявку на розміщення свого оголошення на цьому сайті

Відправити заявку

Останнє оголошення:

Виділення частки у квартирі, будинку, земельній ділянці, виділення частки у натурі

Виділення частки у квартирі має особливість, коли кілька власників володіють разом одним майном, і виникає спільна власність. Зокрема, це може бути при приватизації житлоплощі на всіх або кількох членів сім'ї, випадках купівлі подружжям земельної ділянки, будинку, якщо це майно надходить до їхньої спільної сумісної власності, та інших випадках.

Виникає питання «Як володіти своєю часткою, своєю частиною майна?»

Існують два способи виділення частки в натурі. Один із них передбачає укладання договору із співвласниками про виділення своєї частки в натурі із нерухомого спільного майна. Такий договір, можливо, укласти тільки за відсутності заперечень з боку співвласників, які згодні з виділенням Вашої частки і не пред'являють Вам у зв'язку з цим будь-які претензії. У такому разі Ви укладаєте з ними письмовий договір, який так і називається "договір про виділення частки з майна, що перебуває у спільній частковій власності" та засвідчує його нотаріально. Такий договір можна укласти як щодо земельної ділянки, так і щодо житлового будинку.

Договори про виділення частки із загального пайового майна, яким є житловий будинок, засвідчуються за умови технічної можливості облаштування окремого газо-, водо- та теплопостачання, у той час як договори про виділення частки з майна (поділ), яким є нежитлова будівля , засвідчуються та переважно визнаються дійсними без вирішення цього питання у договорі.

Тобто, під час укладання такої угоди, нотаріусу крім правовстановлюючих документів на нерухомість, потрібно буде подати додаткові документи - висновок про технічну можливість виділення частки в натурі.

 Інший варіант (більш поширений) коли співвласники не йдуть назустріч один одному і не дають угод на виділення частки майна – це судовий спосіб. Для початку необхідно скласти юридично грамотно позовну заяву та подати її до суду. Також до розгляду справи Вам необхідно буде провести судову будівельно-технічну експертизу. Суть експертизи полягає в тому, що на закінчення експерта вирішується низка питань, а саме: 

-         визначається технічна можливість реального виділення частки домоволодіння (квартири, земельної ділянки);

-        визначається ступінь фізичного зносу будов;

-         визначається дійсна вартість домоволодіння (будівель, квартир, споруд, у тому числі незавершених будівництвом);

-          здійснюється розрахунок розміру грошової компенсації, якщо розділ домоволодіння, відповідно до ідеальних частин, не можливий;

- визначається характер і вартість необхідного переобладнання при розділі домоволодіння;

-         визначається ринкова вартість домоволодіння (будівель, квартир, споруд, у тому числі незавершених будівництвом).

 

Нехай Вас не лякає той факт, що експертиз може бути кілька, адже співвласники-відповідачі можуть бути не згодні з позовною заявою і в обґрунтування своїх доводів можуть наполягати на висновку іншої експертизи, яка проводиться власним коштом. Зазначимо таке, суд, враховуючи доводи сторін і вивчивши доказову базу, виносить рішення, у якому має визначити яка відокремлена частина будинку безпосередньо виділяється і яку частину у будинку вона становить, і навіть які підсобні будівлі передаються власнику.

Не виключено, що деякі приміщення загального користування (ванна кімната, кухня, коридор та інші) можуть бути залишені у спільній сумісній власності.

При неможливості виділу частки будинку в натурі або встановлення порядку користування ним, співвласнику, який виділяється, за його згодою присуджується грошова компенсація. Розмір грошової компенсації визначається за згодою сторін, а за відсутності такої угоди - судом за дійсною вартістю будинку на час розгляду справи.

Часто з поділом будинку доводиться вирішувати питання і з поділом земельної ділянки. Він також може бути розділений за згодою сторін або в судовому порядку. У будь-якому випадку, колишнім пайовикам потрібно отримувати державні акти на право приватної власності на землю, оскільки виділені земельні ділянки вступають у цивільний обіг вперше.

Під час оформлення  виділу частки нерухомості  (будинки, квартири, земельної ділянки) в натурі, зустрічається багато труднощів, які нелегко вирішити поодинці без юридичної допомоги.

Телефон для консультацій: 761-49-09

 

Довідник

Питання, що супроводжують угоду

Питання, що супроводжують угоду

Перелік основних питань, з якими стикаються під час продажу чи купівлі нерухомості. Тут розглянуто комунальні платежі...


Домовленість про наміри

Домовленість про наміри

У цьому договорі зазначаються всі основні умови майбутнього договору купівлі-продажу нерухомості


Курс валют предоставлен сайтом Информер курса валют

Перевірка номера телефону на посередника

Невірний формат

Правильний формат набору: 057 7-001-001